Kapadokya Turları
60 milyon yıl önce ortaya çıkan ve dünyada benzeri olmayan Kapadokya'da özel tur talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz...

1.GÜN: İSTANBUL - KAPADOKYA ULAŞIMI

 

Belirlemiş olduğumuz noktalardan hareketle gece yolculuğu ile seyahatimize başlıyoruz. Nevşehir bölgesine bir sonraki gün sabah saatlerinde varışımızın ardından gezimize başlıyoruz.

 

2.GÜN: UÇHİSAR – ORTAHİSAR - ÜRGÜP – MUSTAFAPAŞA (SİNASOS)

 

Sabah Erken saatlerde araç içi ikramlarımız (lunch box) ile kahvaltımızı yaparak güne başlıyoruz. Kahvaltımızın ardından Perslerin “Güzel Atlar Diyarı” diye adlandırdıkları Kapadokya bölgesine ulaşıyoruz. Gezimizde ilk durağımız, son yıllarda Kapadokya bölgesinin en gelişmiş kasabalarından biri olan, otelcilik sektöründe bünyesindeki üst kalite butik otelleriyle ses getiren Uçhisar’dır. Kasabanın en uç noktasındaki kendisiyle aynı ismi taşıyan Uçhisar Kalesi ‘ne çıkıyoruz. Peribacalarının en yoğunluklu olduğu bölgeye hakim muhteşem manzarası olan kaleden bölgeyi tanıyacak, seyredecek ve fotoğraflayacağız. Buradan Onyx taş atölyesine gideceğiz. Taşların özellikleriyle ilgili ve işlenişlerine dair bilgiler aldıktan sonra Güvercinlik Vadisi’ni göreceğiz. Bir Kapadokya klasiği nazar boncuklu ağacın önünde fotoğraf çekinmeyi unutmayınız. Daha sonra öğle yemeği almak için yola koyuluyoruz. Bozulmamış bakir doğası ve bölge kültürünü sırtlanmış, her koşulda taşıyan Ortahisar kasabasına ulaşıyoruz. Bölgenin ilk özel müzesi unvanına sahip, bir sosyal proje olarak betimleyebileceğimiz, bölge yaşamını bizlere tanıtan etnografya müzesi, Kültür Müze’ye ulaşıyoruz. Öğle yemeğimizi Kültür Müze Restaurant’ın benzersiz kalite ve sunumu eşliğinde alıyoruz. Yemeği biten konuklarımızın, müzeyi dolaşmak ve çaylarını yudumlamak için serbest zamanları olacaktır. Akabinde ülkemizin turizm başkenti olarak bilinen Ürgüp’e yol alıyoruz. Bölgede sıkça görülen, şapkalı peribacalarının en güzel örneği ve mitolojik öykülere konu olmuş Kapadokya'nın simgesi Üç Güzeller Peribacaları’nı da görebileceğiz. Fotoğraflayacağız. Bölgenin öne çıkan şarap üretim mahzenlerinden biri olan, yakınında Asmalı Konak dizisinin ikinci konağı olarak diziye ev sahipliği yapmış konağı da görebileceğimiz, Turasan Şarap Fabrikasını geziyoruz. Rum taş işçiliğinin en iyi örneklerini görebileceğiniz Mustafapaşa’ya ulaşıyoruz.ve gezimizin son noktası Konstantine – Eleni Kilisesi’ni geziyoruz ve programımızı sonlandırarak otelimize hareket ediyoruz.  Akşam yemeği de otelimizde alınacaktır.

 

3.GÜN: DEVELİ VADİ (DEVRENT) – PAŞABAĞ – GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ- AVANOS – HACI BEKTAŞ-I VELİ TÜRBESİ

 

Sabah otelimizde alınan açık büfe sabah kahvaltı sonrasında bugünkü gezimize başlıyoruz. (Arzu eden misafirlerimiz, Kahvaltı öncesi Ekstra balon turu yapabilirler.)

 

Üçüncü gezi günümüzde yolumuzun da üzerinde olan ilginç peribacası oluşumlarını içerisinde barındıran, adını da deve şeklindeki peribacasından alan Develi Vadi’de  (Devrent Vadisi) fotoğraf molası veriyoruz. Çok başlı peribacalarının en güzel örneklerini göreceğiniz Paşabağ (Keşişler Vadisi) ikinci gezi noktamız ve bölge bağlarının örneğini de görebileceğimiz gezi alanında rehberimizle kısa parkur yürüyüş gerçekleştiriyoruz ve fotoğraf molası veriyoruz. Önceki adı Korama olan Göreme Vadisi içindeki Göreme Açık Hava Müzesi bir sonraki durağımızdır. Bu kültür beşiği müzede, Kaya kiliseler; Elmalı, Yılanlı, Barbara Kiliseleri, yemekhane, mutfak, kiler ve İncil'in baştan sona resmedildiği Tokalı Kilise göreceğimiz yerler arasındadır. Buradan öğle yemeğini Kapadokya Sofrası’nda alacağımız el sanatları merkezi, ırmak kenti Avanos’a yol alıyoruz.  Türkiye ve Avrupa’nın ilk, dünyanın ikinci seramik müzesi unvanına sahip Güray Seramik Müze ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Yine Güray Seramik Atölye’de çömlek yapımının yolculuğuna tanıklık ediyoruz. Sonrasında Horasan'da dünyaya gelen, 13.yy'dan bugüne evrensel görüşleriyle her kesimi kucaklayan, Yeniçerilerin de Piri Hacıbektaş-ı Veli'nin Türbesinin bulunduğu Hacıbektaş ilçesine gidiyoruz. Hacı Bektaş-ı Veli Müzesi'nde; Balım Sultan Türbesi, Güvenç Abdal Türbesi, Hacı Bektaş-ı Veli Türbesi, Kırklar Meydanı, Pir Evi, Üçüncü Avlu Kiler Evi, Meydan Evi, Meydan Evi Cami, Aş Evi, İkinci Avlu (Dergâh Avlusu) ve Birinci Avlu'yu (Nadar Avusu) gezip otelimize doğru dönüşe geçiyoruz. Otelimize ulaşmamızı takiben serbest kalıyoruz. Akşam yemeği yine otelimizde. Dileyen misafirlerimiz yemek sonrası EKSTRA TÜRK GECESİ EĞLENCESİ 'ne katılabilirler.)

 

 

4.GÜN: DERİNKUYU - NARLIGÖL – IHLARA VADİSİ – TUZ GÖLÜ

 

Otelimizde alınan açık büfe sabah kahvaltı sonrasında otelden çıkış yaparak valizlerimizi aracımıza yerleştiriyor ve gezimize başlıyoruz. ilk durağımız; düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin, aylarca yaşayabilmesine olanak sağlayan bir mühendislik harikası  Derinkuyu Yeraltı Şehri (veya Kaymaklı Yeraltı Şehri)’dir. Akabinde Narlıkuyu Krater Gölü’ne ulaşıyoruz ve serbest zaman veriyoruz. Daha sonra turumuzun en ilgi çekici gezi alanlarından biri olan, Melendiz Çayı'nın oluşturduğu, doğa harikası kanyon-vadi Ihlara Vadisi'ne gidiyoruz. Ağaçaltı ve Yılanlı Kiliselerini geziyoruz. Burada Kapadokya turumuzu tamamlayarak dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.  Dönüş yolumuz üzerinde bulunan Tuz Gölü kıyısında vereceğimiz fotoğraf molası ile de gezimize soluk getiriyoruz. Yolculuğumuzun sonunda bir başka CappaSite etkinliğinde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

KAPADOKYA TURLARI

3 GECE 4 GÜN KAPADOKYA TURU

uc guzeller kapadokya
goreme open air museum cappadocia
26_635053392213972564
Derinkuyu_Underground_City
Hacı Bektaş_ı Veli Müzesi
mustafapasa doors
Tur Programı
Fiyat Sorunuz

Adınız Soyadınız *

E-mail *

Mesajınız

Tebrikler! Mesajınız alındı.