4 GECE 5 GÜN KAPADOKYA TURU

Kapadokya  (3)
Mustafapasa Doors of Sinasos 6
kilise_10
ıhlara_2
Gomeda Valley Cappadocia
fairy_chimneys_cappadocia
capadocia turquia
ballon tours Capadocia
devrent_edited
uçhisar_kalesi_kapadokya
derinkuyu

 

1.GÜN: KAPADOKYA SEYAHATİ (gece yolculuğu) 


İstanbul'dan buluşma noktalarımızdan hareketle Bolu, Ankara üzerinden sabah erken saatlerde Kapadokya bölgesine ulaşıyoruz. (1 gecemiz seyahat halinde geçmektedir.)

2.GÜN: Panorama Tepesi - Göreme Açıkhava Müzesi - Karanlık Kilise - Avanos - Kızılvadi - Avanos Çanak Çömlek Atölyesi 


Sabah bölgeye ulaşıp ilk günkü gezi programımıza başlıyoruz. Gün içinde ilk olarak Panorama Tepesi’ nden bölgeyi seyredip bölge hakkındaki ilk bilgileri edindikten sonra Göreme Açıkhava Müzesi ve Karanlık Kilise' yi geziyoruz. Buradan öğle yemeğini Kapadokya Sofrası’ nda alacağımız el sanatları merkezi, ırmak kenti Avanos’a yol alıyoruz.  Türkiye ve Avrupa’nın ilk dünyanın ikinci seramik müzesi unvanına sahip Güray Seramik Müze ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Yine Güray Seramik Atölye’ de çömlek yapımının yolculuğuna tanıklık ediyoruz. Ardından Ürgüp’e yol alıyoruz. Yol üzerinde Develi Vadi olarak da bilinen Devrent Vadisi’ne uğruyoruz. Burada eşsiz güzellikte birbirinden farklı formlardaki peribacalarını fotoğraflıyoruz. Sonrasında Ürgüp Merkezde bulunan Turasan Şarap Mahzeni' ne giderek bölgedeki şarapçılık hakkında ilk ağızdan bilgi alıyoruz. Fabrika satış mağazasında şarap alışverişinin ardından günün sonunda Kızılçukur 'da manzara seyri yaparak programımızı tamamlıyoruz ve otelimize ulaşıyor, yerleşiyoruz. Akşam yemeği otelimizdedir.

3.GÜN: Aşk Vadisi - Zelve Açıkhava Müzesi - Paşabağ – Ortahisar - Nichoporus Phokos Kilisesi - Sarıhan Kervansarayı 


Sabah katılmak isteyenlerle Kapadokya'nın en güzel ve ilginç vadilerinden biri olan Aşk Vadisi 'ne yürüyüş programı gerçekleştirilecektir. Gidiş-dönüş toplam 40 dk sürecek parkurdaki bu sabah aktivitesi size ''Türkiye'de Ölmeden Önce Yapmanız Gereken 101 Şey'' kitabında da yer bulmuş, özel bir gezi imkanı sunacaktır. Sabah yürüyüş programının ardından otelden tüm grup olarak hareket edip Zelve Açıkhava Müzesi 'ne gidiyoruz. Kapadokya'nın ilgi çekici barınma ve saklanma noktalarından biri olan vadiyi gezip bilgi edindikten sonra ''Keşişler Vadisi'' olarak ta bilinen Paşabağ' ı geziyoruz. Daha sonra öğle yemeği almak için yola koyuluyoruz. Bozulmamış bakir doğası ve bölge kültürünü sırtlanmış, her koşulda taşıyan Ortahisar kasabasına ulaşıyoruz. Bölgenin ilk özel müzesi unvanına sahip, bir sosyal proje olarak betimleyebileceğimiz, bölge yaşamını bizlere tanıtan etnografya müzesi, Kültür Müze’ye ulaşıyoruz. Öğle yemeğimizi Kültür Müze Restaurant’ ın benzersiz kalite ve sunumu eşliğinde alıyoruz. Yemeği biten konuklarımızın, müzeyi dolaşmak ve çaylarını yudumlamak için serbest zamanları olacaktır. Ardından Nicophorus Phokas Kilisesi bir sonraki durağımız. Son olarak ta Kapadokya Bölgesi'ndeki en önemli Selçuklu eserlerinden biri olan Sarıhan Kervansarayı' na uğrayıp, kervansarayı geziyoruz programımızı sonlandırarak otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği otelimizde alınacaktır.


4.GÜN: Sinasos - Ürgüp - Uçhisar Kalesi - Gülşehir - Hacıbektaş 


Kahvaltı sonrası otelden ayrılıp ilk olarak özellikle Rum mimarisinin etkin örneklerini görebileceğimiz Sinasos gezisiyle güne başlıyoruz. İlk Asmalı Konak'a da ev sahipliği yapan Sinasos'ta Rum mimarisi hakkında detaylı bilgilendirme alıyor Konstantine-Eleni Kilisesi’ni geziyor, bölgede ün salmış Bebek Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında son yıllarda Kapadokya bölgesinin en gelişmiş kasabalarından biri olan, otelcilik sektöründe bünyesindeki üst kalite butik otelleriyle ses getiren Uçhisar’a yol alıyoruz. Öğle yemeğini bölgenin yöresel mutfağına tanıklık edeceğiniz, yemekleri bizzat yerel halktan ev hanımlarının hazırladığı Uçhisar Kadın Kalkınma Derneği’nde alıyoruz. Yemek sonrası kasabanın en uç noktasındaki kendisiyle aynı ismi taşıyan Uçhisar Kalesi ‘ne çıkıyoruz. Peribacalarının en yoğunluklu olduğu bölgeye hakim muhteşem manzarası olan kaleden bölgeyi tanıyacak, seyredecek ve fotoğraflayacağız. Buradan Onyx taş atölyesine gideceğiz. Taşların özellikleriyle ilgili ve işlenişlerine dair bilgiler aldıktan sonra Güvercinlik Vadisi’ni göreceğiz. Bir Kapadokya klasiği nazar boncuklu ağacın önünde fotoğraf çekinmeyi unutmayınız.  Gezinti ardından Hacıbektaş 'a doğru yola koyuluyoruz. Yolumuz üzerinde sadece Gülşehir'de bulunan mantar seklindeki peribacası oluşumlarını görme imkanımız da olacaktır. Hacıbektaş'ta Bektaşi kültürü hakkında bilgi edinip, Hacı Bektaş Veli Dergahı ve Külliyesi 'ni gezdikten sonra otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği otelimizdedir…

5.GÜN: Ihlara Vadisi - Derinkuyu Yeraltı Şehri - Narlıgöl Krater Gölü - Tuz Gölü 


Sabah kahvaltı sonrası check out işlemlerini gerçekleştirip otelimizden ayrılıyoruz. Yaklaşık 45 dk.'lık yolculuğun ardından ilk durağımız bölgenin en çok ziyaret edilen yeraltı şehri  Derinkuyu Yeraltı Şehri’dir. 7 katlı yeraltı şehrini gezdikten sonra Narlıgöl Krater Gölü 'nde fotoğraf molası veriyoruz. Sonraki durağımız ilginç doğal yapısı ve kayalara oyulmuş kiliseleriyle Kapadokya Bölgesi 'nin en önemli inziva yerlerinden biri olan  Ihlara Vadisi’dir. Yaklaşık 1,5 saatlik vadi gezisi ve yürüyüşün ardından bölgede öğle yemeğimizi alıyor ve dönüş için yola koyuluyoruz. Bir diğer CappaSite programında buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Tur Programı
Fiyat Sorunuz
KAPADOKYA TURLARI
Kapadokya Turları
 
60 milyon yıl önce ortaya çıkan ve dünyada benzeri olmayan Kapadokya'da özel tur talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz...

Adınız Soyadınız *

E-mail *

Mesajınız

Tebrikler! Mesajınız alındı.