Kapadokya Turları
 
60 milyon yıl önce ortaya çıkan ve dünyada benzeri olmayan Kapadokya'da özel tur talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz...

İzmir, İstanbul, Ankara vb. destinasyonlardan gelen konuklar için;

 

BİR ÖYKÜDÜR İÇ ANADOLU… (3 GECE 3 GÜN)

 

1.GÜN: HACIBEKTAŞ – KAYSERİ – AVANOS - ÜRGÜP

 

13.yy tasavvuf felsefesinin önemli isimlerinden Hacı Bektaş-ı Veli Dergahı’ na doğru yöredeki gezimize başlıyoruz. Burada Hacı Bektaş-ı Veli ve Balım Sultan’ın Türbelerini ve müze olarak ziyarete açılan Külliyeyi geziyoruz. Daha sonra Anadolu’daki Selçukluların izlerini bıraktıkları en özel eseriyle süreceğimiz ticaret ve sanayi kenti Kayseri’ye doğru gezimizi sürdürüyoruz. Kayseri’de Kayseri Kalesi, Huand Hatun Cami ve Türbesi, Anadolu’nun ilk kapsamlı hastanesi Gevheri Nesibe Şifahanesi, Tarihi Saat Kulesi, Mimar Sinan’ın memleketinde yaptığı tek ve mütevazı eseri Kurşunlu Cami, Mimar Sinan Parkı, Yeraltı Çarşısı ve Güpoğlu Konağı’nı panoramik olarak görüyoruz. Öğle saatlerinde yöreye özgü yağlama ve mantılarımızı yedikten sonra tüm bölgeye yaşam veren Kızılırmak’ın ortadan ikiye böldüğü, el sanatları kenti Avanos’a doğru yola çıkıyoruz. Avanos’ta yaptığımız kısa gezintinin ardından Türkiye ve Avrupa’nın ilk dünyanın ikinci seramik müzesi unvanına sahip Güray Seramik Müze ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Yine Güray Seramik Atölye ’de çömlek yapımının yolculuğuna tanıklık ediyoruz. Öğleden sonra Kapadokya’nın gözbebeği Ürgüp’e doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Yolumuz üzerinde bizleri karşılayan Üç Güzeller’ de verdiğimiz kısa molanın ardından Asmalı Konak ve Turasan Şarap Fabrikası’nı geziyoruz. Kapadokya’nın birbirinden güzel üzümleri ile yapılan şarapların tadımını yapıyor ve alış veriş yapıyoruz. Gün sonunda Ürgüp'te bulunan otelimize yerleşiyor ve dinleniyoruz.

 

2. GÜN: TEMENNİ TEPESİ - GÖREME - PAŞABAĞLAR - SINASOS - GÜVERCİNLİK VADİSİ – UÇHİSAR

 

Sabahın ilk saatlerinde arzu eden konuklarımızla Kapadokya’yı gökyüzünden izlemek için extra ücrete tabi balon turuna katılıyoruz. Daha sonra otelde aldığımız kahvaltının ardından Temenni Tepesi’ne çıkıyoruz. Burada Ürgüp’ü panoramik olarak izliyor ve IV. Kılıçarslan’ın Türbesi’ni yakından tanıyoruz. Kapadokya’nın en güzel mimarisine ve Konstantin – Eleni Kilisesi’ne ev sahipliği yapan Mustafapaşa (Sinasos) doğru gezimizi sürdürüyoruz. Öğleye doğru Göreme Açıkhava Müzesi’ne doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Kaya kiliselerini rehberimiz eşliğinde geziyor ve freskleri yakından tanıyoruz. Güvercinlik Vadisi’nde güvercin evlerini görüyor ve Paşabağlar’ da yörenin en büyük peri bacalarını görüyoruz. Öğleden sonra gittiğimiz Uçhisar’ da, Uçhisar Kalesi’ni ziyaret ediyoruz. Gün sonunda otelimize dönüyor ve dinleniyoruz. Otelde aldığımız akşam yemeğinin ardından arzu eden konuklarımızla Kapadokya gecelerinin vazgeçilmezi Türk Gecesi’ne gidiyor ve limitsiz içki eşliğinde doyasıya eğleniyoruz.

 

3. GÜN: DERİNKUYU - IHLARA VADİSİ - SULTAN HAN - KONYA – MEVLANA NASRETTİN HOCA

 

Sabah kahvaltısının ardından yer altı kenti ile ünlü Derinkuyu’ya doğru yola çıkıyoruz. Derinkuyu’da ünlü yer altı kentini gezdikten sonra bir doğa harikası olan Ihlara Vadisi’ni gezmek için yola çıkıyoruz. Ihlara Vadisi’nde Melendiz Çayı’nın etrafında yer alan kaya kiliselerini geziyoruz. Ihlara’da geçirdiğimiz keyifli anların ardından Anadolu’nun en büyük hanı Sultan Han’a doğru yola çıkıyoruz.  13 yy. da inşa edilen Anadolu’nun en büyük kervansarayını yakından tanıdıktan sonra öğle saatlerinde ulaştığımız Konya’da ünlü fırın kebabı ve etli ekmekten oluşan öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğin ardından Konya’nın simgesi Mevlana Dergahı ve Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Daha sonra Akşehir’e gitmek için Konya’dan ayrılıyoruz. Akşehir’de mizahın atası Nasreddin Hoca’nın Türbesini ve Gülmece Parkı’nı ziyaret ediyoruz. Dolu dolu geçirdiğimiz programımızı burada bitirerek dönüş yoluna geçiyoruz.

 

KAPADOKYA TURLARI

HACIBEKTAŞ-I VELİ KAYSERİ KAPADOKYA KONYA TURU

mustafapasa cappadocia (5)
avanos kapadokya
mustafapasa sinasos-cappadocia-turkey
uçhisar_kalesi-balloon
kaymaklı
ihlara-valley-tour-from-cappadocia 2
ulucami
burhanettin_akbas_kayseri_kalesi_2007
Hacı Bektaş_ı Veli Müzesi
Düğme
Düğme

Adınız Soyadınız *

E-mail *

Mesajınız

Tebrikler! Mesajınız alındı.