HASSE CAVE KONAK HOTEL

Fiyat İçin Lütfen İletişime Geçiniz
9
8
7
6
4
3
2
1

ÜRGÜP / NEVŞEHİR

  Has Cave Konak , 6 kaya, 2 konak ve 1 kemerli odadan oluşan 1830‘lu yıllardan kalma bir Osmanlı Konağıdır. Mağara odalarda el yapımı kaya yataklar ile komodinler,el oyması yatak başlıkları,antika dolaplar,oyma makyaj masaları el oyması ahşaplarla süslenmiş olup yerel yapıdan çok fazla uzaklaşmamıştır.
  Sadelik gözönünde bulundurularak dekore edilmiştir. Konak bölümünde freskli yemek odalar ,biri Ürgüp manzaralı gün batımının tadını çıkarabileceğiniz bir terasa sahip iki dinlenme odası,Konak ile mağara bölümüne geçiş tarihi ahşap ve hezenlerle süslenmiş balkondan sağlanmaktadır. Ayrıca tüm Ürgüp'ten Mustafa Paşa köyüne kadar uzanan manzaralı iki restaurant terası bulunmaktadır.

  Has Cave Konak ,tarihi Kadı Kalesi olarak bilinen bölgenin güney yamaçlarında kayalara oyulmuştur.Otel 6 kayadan oluşan 9 oda ile Tanzimat Fermanından kalma bir Osmanlı Konağıdır.1800'lü yıllarda Konağın sahipleri Osmanlı'nın son Şeyhülislamlarından biri Ürgüp'lü Mustafa Hayri Efendi'nin eşi Munise Hanım'dır.Sizleri, Efsunlu şehir Kapadokya'nın doğa ve tarihin bütünleştiği yerlerini ziyaret ederken, bu hatırlarla dolu evde sizleri misafir etmekten mutluluk duyarız.

Adınız Soyadınız *

E-mail *

Mesajınız

Tebrikler! Mesajınız alındı.